Nieświadome zabójstwa

14 lutego 2016

Ostatnio zacząłem zastanawiać się czy możliwe są nieświadome zabójstwa. Zabójstwo fizyczne, pozbawienie życia. Czasami słychać o terminach takich jak np. zabójstwo w afekcie, mi chodzi jednak o coś zupełnie innego. Czy można kogoś zabić po namyśle, nie zdając sobie z tego sprawy? Doszedłem do wniosku, że można. Przeraziło mnie to, bo uświadomiłem sobie jak wiele morderców chodzi po świecie.

Oczywiście termin „nieświadome” jest trochę naciągany ponieważ każdy posiada „świadomość” przez wierzących w Boga nazywaną sumieniem. Z tym, że po prostu jest ono zagłuszane przez wszelkiego rodzaju bzdury lobbowane nam przez różne środowiska, które z jakiegoś względu chcą, aby ludzie się mordowali. Moim zdaniem nie warto poświęcać temu lobby Twojego i mojego czasu. Warto jednak zająć się czymś przyjemniejszym, bo dobrym. W tym wypadku czymś co przywraca „świadomość” i pokazuje faktyczny stan rzeczy.

Absurdem dla człowieka XXI wieku: wykształconego, nauczonego historią itd. jest, a właściwie powinna być, konieczność przypominania czy w ogóle dyskusji na temat taki jak ochrona życia. Jest to jedno z podstawowych praw człowieka i nikt nie ma możliwości jego kwestionowania. Okazuje się jednak, że taka konieczność jest i dlatego powstały wspaniałe ruchy pro-life. W tym przypadku chciałbym zachwycić się ludźmi odpowiadającymi za akcję: Stop Aborcji. W tak śmiercionośnych czasach takie akcje są potrzebne i każdy kto na przekór „oświeceniowym” i „wolnościowym” poglądom angażuje się szczególniej w przywracanie świadomości dokonywania morderstwa zasługuje na poparcie i zachwyt dla ochrony życia, zachwyt nad prawdą. Taki to czas, że wszystko wywróciło się do góry nogami i rzeczy oczywiste trzeba wykrzykiwać i jako normę traktować absurdalne działania czy poglądy a prawdę szczególnie windować w górę.

Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się wiele zdjęć osób z kartką na której widnieje napis „Aborcja to zabijanie dzieci”. Świetna akcja w której udział wzięło wielu ludzi w tym też Ci znani jak np. pan Wojciech Cejrowski choć akurat on przekreślił słowo „zabijanie” i zastąpił je pojęciem „mordowanie”. Słuszne i dobitne. Każdy kto dokonuje aborcji jest mordercą. Niezależnie od pobudek. Niektórzy są po prostu mordercami a niektórzy tytularnymi „Nieświadomymi zabójcami”. Grunt to wyeliminować tą pseudo nieświadomość a już w pełni świadomych odizolować od społeczeństwa. Wszak zabójstwo to zabójstwo. Logika to podpowiada o sumieniu nie mówiąc. Prawo w Polsce jednak z logiką nie ma wiele wspólnego.

Według przepisów, o ile dobrze pamiętam, płód do 12 tygodnia nie jest uważany za człowieka bo nie ma ukształtowanego układu nerwowego. Jest to prawda. Cytując jednak mojego wykładowcę teologii moralnej: „Pies i kot mają układ nerwowy a także nie są uważani za ludzi”. Cóż to więc za wskaźnik człowieczeństwa? Bardziej do mnie przemawia argument, także naukowy potwierdzony przez genetyków, mówiący o tym, że w momencie poczęcia tj. połączenia komórek kształtuje się kod DNA, który zawiera wszelkie informacje o człowieku, jego cechach itd. i co więcej: od momentu poczęcia do śmierci nie ulega zmianie.
Fakt? Fakt.

Nie ma sensu przytaczać innych argumentów. Zwolennicy morderstw bronią się nauką to i nauką im odpowiadamy. Aborcja jako morderstwo i ludzie dokonujący aborcji uznawani za morderców to oczywista oczywistość. Nie powinno być nad tym żadnej dyskusji. Nikt nie ma prawa decydować kto powinien żyć a kto nie. Prawo moralne to podstawowe prawo jakim powinien kierować się człowiek. Tym samym uważam za wyeliminowaną, nieświadomość u czytelników tego tekstu.

Damian Zakrzewski

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Adam Andruszkiewicz ostrzega: wpływowa fundacja powiązana z Sorosem przygotowuje plany organizacji "polskiego majdanu"

Od niedzieli pigułka "dzień po" będzie dostępna tylko na receptę

Beata Tadla prowokuje Krystynę Pawłowicz? Dziennikarka opublikowała zdjęcie z siostrą posłanki

Donald Tusk chwali protestujących przeciw PiS: nie można zmarnować tej energii

Holenderska gazeta codzienna publikuje grafikę z karykaturą sikającego Kaczyńskiego

Senat przyjął w nocy ustawę o Sądzie Najwyższym. Przed parlamentem odbyły się kolejne demonstracje (video)

Przeciwnicy zmian w sądownictwie zaatakowali pod Sejmem posła Jakubiaka. Polityk został eskortowany w asyście kilkunastu policjantów

Wojciech Cejrowski o opozycji: to oni mówią plugawym językiem przy ośmiorniczkach (video)

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do opozycji: komuniści i esbecy, precz z łotrami

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu: 52 proc. respondentów przeciwko PiS. Młodzi ludzie niezadowoleni

Orędzie premier Beaty Szydło: My jesteśmy władzą odpowiedzialną i jeśli na coś się umówiliśmy z obywatelami, to chcemy tego dotrzymać (video)

Donald Tusk wystosował oświadczenie w sprawie sytuacji w Polsce. Apel do prezydenta Dudy

Manifestacje pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Demonstranci blokowali ul. Wiejską. Interweniowała policja (video)

Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Uwzględniono kilka poprawek

Ostra reakcja posła Kukiz'15 na zachowanie opozycji: "Do jasnej cholery, krzywdę chcecie nam zrobić?!" (video)

Niepewna sytuacja PSL w Sejmie? W związku z odejściem posłanki klub niedługo może przestać istnieć

Jarosław Kaczyński tłumaczy swoje agresywne zachowanie: pewna miara została przekroczona (video)

Kolejne niepokojące zachowanie w Sejmie. Doszło do przepychanek między Petru, a Suskim. Posłowie prawie, że pobili się o mikrofon (video)

Sondaż Polsat News: Janusz Korwin-Mikke liderem opozycji. Europoseł może liczyć na 47,5 proc. głosów poparcia

Krystyna Pawłowicz przed posiedzeniem komisji: zamknijcie mordy! (video)

Gorąca noc w Sejmie. Awantury, okrzyki, wyzwiska. Nie tylko Kaczyński dał się ponieść emocjom (video)

Kaczyński do opozycji: "zamordowaliście mojego brata, jesteście kanaliami!". Awantura nocą w Sejmie (video)

Korwin-Mikke: PiS twierdzi, że sądownictwo opanowane jest przez skorumpowaną SBecką mafię. I zajęło się wyganianiem diabła Belzebubem (video)

Marian Kowalski: Schetyna powinien stracić immunitet i trafić do więzienia (video)

TVP kontynuuje kontrowersyjną narracje: "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

Ojciec Rydzyk znowu otrzymał fundusze. PiS kolejny raz szczodre dla duchownego

Niezwykle burzliwe posiedzenie Sejmu; PiS wprowadza poprawkę do projektu ustawy o KRS; opozycja niezadowolona; pod Sejmem czekają ludzie

Czechy zaostrzają prawo wobec uchodźców. Nowelizacja ustawy podpisana

Reakcja społeczeństwa okazała się sukcesem. Opłata paliwowa nie wejdzie w życie. "Cieszymy się z tej decyzji" - mówi opozycja

Para książęca, William i Kate z wizytą w Warszawie. Brytyjscy goście spotkali się z prezydentem Dudą i jego małżonką (video)

Top