Nieświadome zabójstwa

14 lutego 2016

Ostatnio zacząłem zastanawiać się czy możliwe są nieświadome zabójstwa. Zabójstwo fizyczne, pozbawienie życia. Czasami słychać o terminach takich jak np. zabójstwo w afekcie, mi chodzi jednak o coś zupełnie innego. Czy można kogoś zabić po namyśle, nie zdając sobie z tego sprawy? Doszedłem do wniosku, że można. Przeraziło mnie to, bo uświadomiłem sobie jak wiele morderców chodzi po świecie.

Oczywiście termin „nieświadome” jest trochę naciągany ponieważ każdy posiada „świadomość” przez wierzących w Boga nazywaną sumieniem. Z tym, że po prostu jest ono zagłuszane przez wszelkiego rodzaju bzdury lobbowane nam przez różne środowiska, które z jakiegoś względu chcą, aby ludzie się mordowali. Moim zdaniem nie warto poświęcać temu lobby Twojego i mojego czasu. Warto jednak zająć się czymś przyjemniejszym, bo dobrym. W tym wypadku czymś co przywraca „świadomość” i pokazuje faktyczny stan rzeczy.

Absurdem dla człowieka XXI wieku: wykształconego, nauczonego historią itd. jest, a właściwie powinna być, konieczność przypominania czy w ogóle dyskusji na temat taki jak ochrona życia. Jest to jedno z podstawowych praw człowieka i nikt nie ma możliwości jego kwestionowania. Okazuje się jednak, że taka konieczność jest i dlatego powstały wspaniałe ruchy pro-life. W tym przypadku chciałbym zachwycić się ludźmi odpowiadającymi za akcję: Stop Aborcji. W tak śmiercionośnych czasach takie akcje są potrzebne i każdy kto na przekór „oświeceniowym” i „wolnościowym” poglądom angażuje się szczególniej w przywracanie świadomości dokonywania morderstwa zasługuje na poparcie i zachwyt dla ochrony życia, zachwyt nad prawdą. Taki to czas, że wszystko wywróciło się do góry nogami i rzeczy oczywiste trzeba wykrzykiwać i jako normę traktować absurdalne działania czy poglądy a prawdę szczególnie windować w górę.

Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się wiele zdjęć osób z kartką na której widnieje napis „Aborcja to zabijanie dzieci”. Świetna akcja w której udział wzięło wielu ludzi w tym też Ci znani jak np. pan Wojciech Cejrowski choć akurat on przekreślił słowo „zabijanie” i zastąpił je pojęciem „mordowanie”. Słuszne i dobitne. Każdy kto dokonuje aborcji jest mordercą. Niezależnie od pobudek. Niektórzy są po prostu mordercami a niektórzy tytularnymi „Nieświadomymi zabójcami”. Grunt to wyeliminować tą pseudo nieświadomość a już w pełni świadomych odizolować od społeczeństwa. Wszak zabójstwo to zabójstwo. Logika to podpowiada o sumieniu nie mówiąc. Prawo w Polsce jednak z logiką nie ma wiele wspólnego.

Według przepisów, o ile dobrze pamiętam, płód do 12 tygodnia nie jest uważany za człowieka bo nie ma ukształtowanego układu nerwowego. Jest to prawda. Cytując jednak mojego wykładowcę teologii moralnej: „Pies i kot mają układ nerwowy a także nie są uważani za ludzi”. Cóż to więc za wskaźnik człowieczeństwa? Bardziej do mnie przemawia argument, także naukowy potwierdzony przez genetyków, mówiący o tym, że w momencie poczęcia tj. połączenia komórek kształtuje się kod DNA, który zawiera wszelkie informacje o człowieku, jego cechach itd. i co więcej: od momentu poczęcia do śmierci nie ulega zmianie.
Fakt? Fakt.

Nie ma sensu przytaczać innych argumentów. Zwolennicy morderstw bronią się nauką to i nauką im odpowiadamy. Aborcja jako morderstwo i ludzie dokonujący aborcji uznawani za morderców to oczywista oczywistość. Nie powinno być nad tym żadnej dyskusji. Nikt nie ma prawa decydować kto powinien żyć a kto nie. Prawo moralne to podstawowe prawo jakim powinien kierować się człowiek. Tym samym uważam za wyeliminowaną, nieświadomość u czytelników tego tekstu.

Damian Zakrzewski

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Witold Waszczykowski docenił zachowanie Donalda Trumpa

Kidawa-Błońska: zawsze może być lepszy szef partii, ale szefa partii zmienia się w demokratycznych wyborach

Przeprowadzono ekshumacje kolejnej ofiary katastrofy w Smoleńsku. Rodzina była przeciwna tym działaniom

Patryk Jaki o sprawie noworodka z Białogardu: intuicja mi podpowiada, że ci rodzice mogą mieć wiele racji (video)

Podkomisja smoleńska rozpada się? Kolejni eksperci Macierewicza opuszczają prezydium

Zbigniew Stonoga zaniepokojony o swoje życie. „Czy oni chcą mnie zabić?”

Paweł Kukiz krytykuje politykę przyjmowania uchodźców do państw europejskich

Rafał Ziemkiewicz uderza w PiS. Publicysta stawia Kukiza przed Kaczyńskim

Adam Hofman: prezydent uznał, że rola, aby tylko jeździć i otwierać różne ładne miejsca, nie jest dla niego wystarczająca (video)

Konrad Berkowicz: wielu wychowanków Korwin-Mikkego jest w Sejmie - być może niektórzy do niego wrócą (video)

Patryk Jaki: Europa będzie zmuszona do przemyślenia na nowo postulatu zaostrzenia kar, włącznie z wprowadzeniem kary śmierci

Zamieszanie wokół Cejrowskiego. Podróżnikowi wypomniano słowa o Szczecinie, który jego zdaniem "nie jest polskim miastem" (video)

MON chce kupić elementy obrony powietrznej Patriot. Trwają rozmowy, jednak Polska może nie uzyskać tego, czego oczekuje

Kolejny huragan uderzy w Karaiby. Ogłoszono stan pogotowia

Dekoncentracja mediów na ostatniej prostej

Zakonnicy w Belgii nadal będą wykonywać eutanazję. Duchowni nie posłuchali rady papieża Franciszka

Antonii Macierewicz zamierza kupić francuskie okręty podwodne

Wojciech Cejrowski: Rosjanie nie mają przewagi sprzętowej nad NATO, natomiast mają przewagę w ludziach (video)

Kolejna próba nuklearna Korei Północnej. Pocisk przeleciał nad Japonią

Atak nożownika w Paryżu. Zatrzymany mógł współpracować z Państwem Islamskim

Jarosław Gowin skomentował najnowszy odcinek "Ucha Prezesa". Polityk podziękował za rolę Andrzejowi Sewerynowi (video)

Sekretarz stanu KPRM o narzucanych kwotach uchodźców: Polska nigdy się na to nie zgodzi

500+ nie trafionym programem prorodzinnym? Wskazuje na to najnowsze badanie

Korea Północna grozi Japonii i USA. Kim Dzong Un reaguje na sankcje

Paweł Kukiz zareagował na artykuł znanego portalu. "Nie jesteście dziennikarzami"

Krzysztof Łapiński zapowiedział, że prezydent Duda przedstawi projekty dotyczące reformy sądownictwa 25 września

Dziś rozpoczynają się manewry wojskowe Zapad 2017. NATO zaniepokojone

Ryszard Petru po spotkaniu ws. sądownictwa z Andrzejem Dudą: zmiany idą w kierunku, który nie tak dawno zawetował

Andrzej Duda w dwa lata prezydentury wydał 5,5 mln zł na podróże

Kredyty pójdą w górę. Banki zaniepokojone sytuacją na rynku

Top